1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
  هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
  برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
  رد اعلامیه
hami07

دانلود اسکریپ Duik ۱۵.۰۳

اسکریپ Duik برای ساخت انیمت ها متحرک در افترافکت

 1. hami07
  این فایل دانلود از پلاگین و اسکریپ Duik مخصوص ویندوز می باشد.

  Duik after effect.jpg

  اسکریپ Duik برای ساخت انیمت ها متحرک در افترافکت استفاده میشود برای ایجاد حرکت های واقعی تر و ساده تر که میتوانید با نصب آن بر افترافکت از قابلیت های کاربردی آن بهره ببرید این اسکریپ یکی از مشهور ترین اسکریپ های افترافکت که میتوانید آن را دانلود کرده و از آن بهره ببرید.

  در ورژن ۱۵ قابلیت های جدیدی به این اسکریپت اضافه شده که به شرح زیر می باشد:

  ۱ – ابزار جدید و حرفه ای Stretchy IK که در ورژن های قبلی هم بوده ولی در این ورژن بسیار حرفه ای شده.
  شما با کمک این ابزار می توانید مدلی که وارد کردید به آن انیمیت بسیار زیبایی مثل راه رفتن فانتزی به صورت اتوماتیک انتخاب کنید. این قابلیت برای انیمیشن های دو بعدی پرکاربردتر است.
  این گزینه فقط برای مدل انسان نیست بلکه می توانید بر روی حیوانات و یا پرندگان هم اعمال کنید.


  ۲ – قابلیت های جدید برای ابزار Bones در اسکریپت
  باز هم این قابلیت در ورژن های قبلی وجود داشته ولی در این ورژن دوباره قابلیت های جدیدی اضافه شده که می توانید با کمک آن عملیات ساخت استخوان و انیمیت آن را به خوبی انجام بدید.
  ما با کمک ابزار Pen tool نقطه های استخوان بندی خودمان را درست می کنیم و بعد با کمک این گزینه بر روی مدل آن را تبدیل به استخوان می کنیم و مدل ما برای انیمیت شدن آماده است.
  در ورزن قبلی نمیشد اندازه آن هارو بزرگ کنیم بخاطر اینکه سایز بدن مدل بزرگ میشد ولی در این ورزن مشکل رفع شد همچنین می توانیم این اسخوان بندی رو برای مدل دیگری انتقال و آن قسمت تنظیم کنیم.


  ۳ – ابزار بسیار حرفه ای Autorig برای انیمیت اجسام به صورت اتوماتیک.
  با کمک این ابزار شما می توانید به صورت اتوماتیک مدل های خودتان را انیمیت کنید.
  مثلا دیگر نیازی نیست برای کاراکتر خودتان به صورت دستی انیمیتی درست کنید و وقت خودتان را بگیرید, هرچند انیمیت کاراکتر بسیار سخت و قوانین مختلفی داره که باید به آن ها دقت کنید, که با کمک این ابزار می توانید فقط مشخصات مدل رو به اسکریپت بدید و به صورت اتوماتیک اجزای مختلف کاراکتر پشت سر هم حرکت کنند.
  باز هم این قابلیت فقط برای کاراکتر انسان نیست و می توانید بر روی تمام کاراکتر های دیگر مثل حیوانات و پرندگان اعمال کنید و به صورت دستی بر روی انیمیت آن ها تاثیری بزارید که واقعا عالی می باشد.


  ۴ – ابزار Rigging برای انیمیت دستی و حرفه ای کاراکتر.
  در ورژن های قبلی کنترل های اسکریپت شکل خوبی نداشتند که در این ورژن خیلی زیبا شدند و شما می توانید این کنترل ها را در هر قسمتی که دوست دارید درست کنید و با جزئیات بالا مدل خودتان را انیمیت کنید.
  مثلا برای یک پرنده می توانید هر چند تا استخوانی که دوست دارید بگذارید و برای هر کدام کنترل جدایی بسازید مثل بال های پرندگان و هرکدام را با جزئیات بالا و حرفه ای انیمیت کنید که بسیار عالی می باشد.
  می توانید کاری کنید که اگه قسمتی از مدل جابه جا شده قسمت های دیگر بصورت اتوماتیک جابجا شود.


  ۵ – محیط Dynamic محیط مورد علاقه من که بسیار دوسش دارم.
  شما با استفاده از این ابزار ها می توانید انیمیت خودتان را بسیار حرفه ای و زیبا کنید.
  مثلا نشان بدهید یک جسمی بخوبی به زمین برخورد می کند و یا دور خودش چرخش می کند که این قابلیت ها در محیط نرم افزار افتر افکت بسیار حرفه ای و لازم است.
  مثلا برای اینکه بخواهید نشان بدهید چندین مگس در صحنه هست باید از کد نویسی wiggle استفاده کنیم ولی در این اسکریپت ابزاری وجود دارد که می توانیم این شبیه سازی را بخوبی و بصورت حرفه ای انجام بدهیم.


  ۶ – اسکریپت به صورت سورس باز است و می توانید ویرایش بدید.
  اسکریپت duik کتابخانه ای به نام libDuik به آن اضافه شده که پر از توابع های مختلف برای کد نویسی است که کسانی که با کد نویسی آشنایی دارند می توانند از توابع های آماده استفاده کنند و بخش های مختلف مثل autoring و یا قسمت های دیگر را قوی تر کنند و نیاز خودشان را برطرف کنند.
  تو این زمینه این اسکریپت تنها اسکریپتی است که برای کاربران این کار را بصورت مجانی انجام میدهد.


  ۷ – قوی شدن تنظیمات دوربین در اسکریپت Duik
  این اسکریپت محیط های زیادی داره که یکی دیگر از آنها تنظیمات دوربین است که در این ورژن بسیار حرفه ای شده و می توانید عملیات جابجایی دوربین و فوکوس دوربین را بخوبی انجام بدید.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.